O nás

Sylva Vrzbová Ceballosová

Organizace

Všichni rádi cestují, ale já mám ještě raději, když to můžu pro druhé vymýšlet, plánovat a organizovat. Baví mě hodiny zjišťovat podrobnosti na internetu, objevovat nová místa a možnosti, co se tam dá dělat nebo vidět.

A největší radost mám, když můžu lidem ukázat, že nejhezčí místa se často do programů cestovek ani do průvodců nedostala. A právě Azurové pobřeží je takových míst plné, stačí zajet kousek do vnitrozemí.

Božena (Bobi) Malá

Jóga

Čím déle se jógou zabývám, zjišťuji, že se vytrácí hranice mezi pojmy život a jóga. Jóga je pro mě prostě způsob života, neboť v sobě zahrnuje nejen provádění ásan, dechová cvičení a podobně. Posunula kvalitu mého života i ve schopnosti zvládat někdy ubíjející každodennost a hlavně lépe přijímat i ty nelehké věci, které sebou život přináší.

Mám velkou potřebu se o to vše podělit s těmi, které už jóga také oslovila. A protože vše souvisí se vším, zajímám se i o výživu, správné stravování a celkově zdravý životní styl. V Brně cvičím ve studiu www.yogabrno.cz nebo pomáhám lidem najít rovnováhu ve stravování www.miavita.cz.

Dana Burianová

Jídlo

Brát si to nejlepší z tradičního, tvořit, vymýšlet a zavádět nové postupy, to je moje práce. Dávám firmám tvar i tvář. Vezmu si k ruce zavedený marketingový recept, přemýšlím, zkouším, experimentuji, ověřuji na lidech. Poté zákazníkovi předložím hlavní chod, tvořený vyladěnou kombinací nejlepších ingrediencí. Vím, že moje práce ovlivňuje procesy i pocity lidí a tak ve své marketingové kuchyni pracuji především s cílem, aby výsledný produkt přinášel lidem radost.

A úplně stejně přistupuji k jídlu. Hledám, zkouším, experimentuji, ověřuji na přátelích. Ale nedělám z vaření vědu a nejsem zastánce kombinace variací. Těším se, že se s vámi podělím jak o vyzkoušené recepty, tak o čerstvé chutě produktů z francouzského teritoria.

Alena Sokolová

Jóga

Jak se říká, když je žák připraven, učitel se objeví. Tak je to se vším v mém životě. Mám dlouholeté zkušenosti s vedením různých typů lekcí a v tělocvičnách trávím svůj volný čas již od dětství. Teprve s praxí jógy jsem se začala cítit tak nějak "na správném místě".

Pozice psa hlavou dolů jistě nikomu neobrátí celý život naruby. Je to ta postupná každodenní praxe ukrytá ve vědomém vnímání a objevování všech maličkostí všedních dnů, která nás může uzemnit a ukázat, že náš život už od začátku směřuje tím správným směrem a že k dosažení štěstí nepotřebujeme vůbec nic, než co už dávno máme uvnitř.

Prostřednictvím jógové praxe se snažím s humorem a nadhledem naučit studenty přemýšlet a jednat v širších souvislostech, celostněji, tak, aby si mohli užít nejen radost z každého svého pohybu, ale zároveň aby byli schopni si svoje zkušenosti z podložky přenést do svého osobního života.

Každý člověk je jedinečný a pro každého funguje něco jiného. Mou snahou je, aby se studenti naučili poslouchat své vlastní tělo a nechali se vést tím, co jim říká, odložili část svého ega a užili si svou jógovou praxi bez soutěžení a závodění.