O nás

Sylva Vrzbová Ceballosová

Organizace

Vymyslet koncept "Jóga v Provence" bylo vlastně strašně jednoduché - jen jsem dala dohromady jógový pobyt tak, jaký bych ho sama chtěla mít: krásné místo, malá skupinka, dobré jídlo a výlety na místa ještě nepřeválcovaná turisty. Co se týče jógy, tak pro mě bylo a je důležité, aby kontakt s lektorkou byl opravdu osobní - jak během praxe, tak po ní.

Při samotné realizaci se opírám o dva nejdůležitější pilíře: lektorkukuchařku. Jsou to lidé, které jsem si pečlivě vybrala a bez kterých by Jóga v Provence neměla takový úspěch.

Svůj přínos vidím v tom, že celý týden probíhá v klidu a v pohodě - organizuju pobyt, ale ne účastníky -  s těmi se domlouvám. Myslím, že se to odráží na celkové atmosféře pobytu, kdy většinu času trávíme tak nějak přirozeně všichni společně.

No a samozřejmě největší radost mám, když vidím nadšené dojmy z výletů do míst, které cestovky nenabízí. A právě Azurové pobřeží je takových míst plné, stačí zajet kousek do vnitrozemí.

Božena (Bobi) Malá

Jóga

Čím déle se jógou zabývám, zjišťuji, že se vytrácí hranice mezi pojmy život a jóga. Jóga je pro mě prostě způsob života, neboť v sobě zahrnuje nejen provádění ásan, dechová cvičení a podobně. Posunula kvalitu mého života i ve schopnosti zvládat někdy ubíjející každodennost a hlavně lépe přijímat i ty nelehké věci, které sebou život přináší.

Mám velkou potřebu se o to vše podělit s těmi, které už jóga také oslovila. A protože vše souvisí se vším, zajímám se i o výživu, správné stravování a celkově zdravý životní styl. V Brně cvičím ve studiu Yogabrno nebo pomáhám lidem najít rovnováhu ve stravování www.miavita.cz

Dana Burianová

Jídlo

Brát si to nejlepší z tradičního, tvořit, vymýšlet a zavádět nové postupy, to je moje práce. Dávám firmám tvar i tvář. Vezmu si k ruce zavedený marketingový recept, přemýšlím, zkouším, experimentuji, ověřuji na lidech. Poté zákazníkovi předložím hlavní chod, tvořený vyladěnou kombinací nejlepších ingrediencí. Vím, že moje práce ovlivňuje procesy i pocity lidí a tak ve své marketingové kuchyni pracuji především s cílem, aby výsledný produkt přinášel lidem radost.

A úplně stejně přistupuji k jídlu. Hledám, zkouším, experimentuji, ověřuji na přátelích. Ale nedělám z vaření vědu a nejsem zastánce kombinace variací. Těším se, že se s vámi podělím jak o vyzkoušené recepty, tak o čerstvé chutě produktů z francouzského teritoria.

Kateřina Volfová

Jóga

Události v osobním životě mě dostaly do situace, kdy se jóga stala mou součástí. Od té doby jsme spolu. Poslechla jsem volání srdce a hledání smyslu mého života.

Odešla jsem z korporátu a založila Laskavou jógu - místo, kde sdílíme společně svoje zkušenosti a bezpečný prostor k propojení se s životem, srdcem a duší. 

Není větší extáze než najít domov srdce. Laskavost je vlastnost srdce, která vyžaduje odvahu a statečnost.

Žít v pravdě k sobě i k ostatním. Ne vždy je to cesta bez překážek a stínů. Pokud však dokážeme tyto stíny integrovat, tak začneme být laskaví k sobě i k okolí. Tato pravda nám otevře velký pocit svobody, potenciál a chuť do  života. Laskaví začnete být ke svému tělu, mysli, srdci, druhým lidem, přírodě, zvířatům i rostlinám.